EGÉSZSÉGŐR – táplálkozási és életvezetési tanácsadó
A Teamwork Centrum Tanácsadó Iroda, mint képzésszervező felhívást tesz közzé levelező-távoktatásos formában megvalósuló, kompetenciafejlesztő tanfolyamon való részvételre, az alábbiak szerint:
Program és helyszín
• Program: EGÉSZSÉGŐR – táplálkozási és életvezetési tanácsadó – kompetenciafejlesztő tanfolyam
• Konzultációs helyszín: Budapest
• Tagozat: Levelező-távoktatás
• Szint: középfokú végzettségre épülő szakmódszertani képzés
• A program nyelve: magyar
• Képzési idő: 1 félév
A program célja
A program keretein belül, a résztvevők megismerkedhetnek a korszerű és egészséges táplálkozás és az ehhez kapcsolódó életvezetési illetve egészség-megőrzési ismeretek alkalmazásával. A program kiemelt célja, hogy a résztvevők a képzés során olyan ismeretekre tegyenek szert, amelyek birtokában sikerrel kezelhetik saját maguk és mások táplálkozási, életvezetési és az egészséges életmód kialakításhoz kapcsolódó folyamataikat.
A pályázat célközönsége, pályázati feltételek
• 18. életkorukat betöltött, természetes személyek,
• bármely képzési területen belül szerzett középfokú (szakirányú, vagy érettségi) végzettség,
• megfelelő adatokkal kitöltött és időben beküldött jelentkezési lap.
(A kurzus minimum 10 fő érvényes jelentkező esetén indulhat.)
A program típusa
A program 100 %-ban távoktatási formában valósul meg, így nem kell személyesen megjelenni a képzési napokon, a távoktatást konzultációs lehetőségek segítik.
Kimenet: szakmódszertani tanúsítvány. A tanúsítványban szereplő megnevezés: EGÉSZSÉGŐR – táplálkozási és életvezetési tanácsadó
Modulok/témák
• Egészség-életmód-fittness-wellness
• Táplálkozás - vegetáriánus, vegán, paleo stb.
• Diéták - rohamdiéták, tisztítókúrák-jellemzői, hasznosságuk
• Vitaminok, nyomelemek
• Elhízás, táplálkozási zavarok
• Rekreáció, sport, testmozgás
• Mentálhigénié-lelki egészség
• Stressz, civilizációs betegségek
• Önismeret, személyiség, életvezetés
A program megvalósítása
A program személyes konzultációval, illetve beiratkozással indul. A személyes konzultáció alkalmával kerülnek átadásra a távoktatáshoz kapcsolódó belépő kódok (az elektronikus tananyaghoz). A személyes konzultáción kerül egyeztetésre a tananyag-feldolgozás ütemezése is. Ezt követően távoktatási szakasz következik, elektronikus, internet alapú modulrendszer felhasználásával. A programban résztvevők konzulens iránymutatása mellett készülnek fel a program végén megvalósítandó (minősítő) záróvizsgára.
A távoktatási szakasz lényege
A távoktatás minden olyan ismeret átadására alkalmas, mely nem igényel közvetlen és hosszú időtartamú kapcsolatot a tanárral. A hallgató akár egyéni munkarend szerint, a nap bármely szakában tanulhat, és ha problémája, kérdése van, akkor konzultálhat a tanárral. A tanár szerepe is egy kicsit megváltozik: nem csak oktat, hanem inkább rávezet a megoldásra, egyéni felfedezésekre ösztönöz, próbálkozásra biztat, de persze javítja az esetleges hibákat, tévedéseket, orientál.
Ez az oktatási forma feltételezi a hallgató nagyobb önállóságát, de folyamatos visszajelzést is tud adni a haladásról, ami a tanulás folyamatosságának fenntartását is segíti. A résztvevő hallgatók ugyanazt a képzést kaphatják ugyanabban az időben, egyenletes és magas színvonalon, függetlenül a tényleges haladásuktól, lakhelyüktől.
Vizsgák rendje
A távoktatás anyagából, a programmegvalósítás szakaszában belső vizsgák nincsenek, önálló forráselemző munkát vár el a programrésztvevőtől. A távoktatás vége előtt vizsgakonzultációt szervez a képzésszervező Iroda, amelynek célja a záróvizsga átfogó ismertetése és a vizsgára történő felkészülés didaktikai támogatása.
A záróvizsgára bocsátás feltétele:
• Önálló projektmunka határidőre történő beadása.
• Vizsgakonzultáción való aktív részvétel.
A záróvizsga megrendezésére az adott konzultációs központban kerül sor.
A fentiek értelmében személyes jelenlétre összesen három alkalommal (programindító konzultáció, vizsgakonzultáció és a záróvizsga) van szükség, ezeken kívül a program 100 %-ban távoktatási formában valósul meg. (Igazodva a felnőtt korú résztvevők munkabeosztásához a személyes jelenlétet igénylő konzultációk hétvégén kerülnek megrendezésre.)
A program önköltsége
A programra jelentkező első 50 résztvevőnek lesz lehetősége a 90 %-os képzési kedvezményt igénybe venni, amellyel 11 000 Ft önrész befizetése mellett vehet részt a távoktatási tanfolyamon (A tanfolyam teljes költsége 110 000 Ft). Az önrészen felül a vizsgadíj költsége terheli a résztvevőket, amelynek összege 15 000 Ft. A részvételi díjak befizetésére a beiratkozás alkalmával lesz lehetőség.
A program biztosítja a hallgató számára valamennyi, elektronikus jegyzetet, tanulmányi dokumentumokat, előadás- és gyakorlati prezentációkat. Az önrész teljesítése kizárólag sikeres kiválasztás esetén, a beiratkozás (október 15.) alkalmával teljesítendő.
A jelentkezés benyújtásának módja
A programra kizárólag elektronikus úton lehet jelentkezni, a teamwork.hu/egeszsegor.htm oldalon.
A jelentkezés benyújtásának határideje:
2015. szeptember 15.
Rendelkezésre álló státuszok feltöltése folyamatos, így a jelentkezési határidő lejárta előtt feltöltésre kerülhetnek a rendelkezésre álló férőhelyek. Ez esetben a jelentkezések várólistára kerülnek. A jelentkezési határidőn túl benyújtott igényeket a képzésszervező automatikusan elutasítja, a bírálatban ezen jelentkezők nem vesznek részt.
Egyéb információ
• tavoktatas@teamwork.hu
• 70/341-5702
Képzésvezető
Teamwork Centrum Tanácsadó Iroda – Dér Attila felnőttképzési szakértő
Felnőttképzési nyilvántartási szám: 00443-2011.